4 nietypowe (ale bardzo ciekawe) miejsca na wakacje

Urlop jest świętym prawem człowieka, każdy powinien zażyć odpoczynku chociaż przez tydzień w roku. Często wybór wakacji jest bardzo trudny, przecież istnieje tyle miejsc, które można zwiedzić! Dzisiaj przedstawię wam 4 nieoczywiste miejsca na wakacje blisko Polski i w jej granicach.

Morawy, czyli włoski element w Czechach

Morawy to malownicza czeska kraina, która zachwyca swoim klimatem. Szczególnie interesujące są winnice, przenoszące nas do słonecznej Toskanii. Również Brno, stolica  Moraw poleca się uwadze. Jego nietypowy charakter, który kształtował się przez setki lat i liczne zabytki są szczególnie warte zobaczenia!

Bratysława

Zostając na południu od Polski, nie można pominąć Bratysławy – stolicy Słowacji. Jej zabytki, nietypowa architektura i mnogość ciekawych pomników, sprawiają, że chce się w niej zamieszkać! To miasto żyje także nocą i jest idealne dla miłośników imprez, niektórzy nazywają ją nawet “Party-Slava”. Do Bratysławy można się łatwo dostać pociągiem.

Szczecin  – taki Polski Paryż

Chociaż dla niektórych może się to wydawać dziwne, to Szczecin jest zdecydowanie miejscem wartym odwiedzenia! Nie tylko ze względu na interesującą architekturę, ale również na fakt, że został on zbudowany na planie Paryża. A zwiedzając nietypowo ustawione uliczki, można skosztować słynnych szczecińskich pasztecików.

Wyspa Rugia

A przy okazji zwiedzania szczecina, można odwiedzić niemiecką, wyspę Rugię. Dojazd z Polski jest na nią bardzo łatwy, a wrażenia niezapomniane. Naprawdę trudno uwierzyć, że Rugia znajduje się nad tym samym Morzem Bałtyckim, co nasze rodzime miasta. Zarówno przyroda, jak i architektura są na niej zachwycające już od samego wjazdu, który odbywa się przez bramę Stralsund.