Co zabrać ze sobą w podróż? Jak powinien wyglądać odpowiednio spakowany plecak?

Góry morze czy las. Wakacje to czas, w którym każdy chce odpocząć i przeżyć niezapomnianą przygodę. Przyjemna podróż w dalekie egzotyczne kraje jest możliwa, ale do spełnienia tego marzenia konieczne są odpowiednie… gadżety.

Przygotowujemy się do podróży i nie wiemy, co zabrać? Pierwsza zasada podróżnika to gadżety. Często o nich zapominamy w czasie planowania wakacji, a to dzięki nim możemy się poczuć komfortowo i bezpiecznie przez cały wyjazd.

 Niezbędne gadżety – wygodny plecak plus nerka

Jeśli chcemy przeżyć niezapomniane wakacje, nie zapomnijmy o zabraniu podróżniczego niezbędnika, który ułatwi nam życie. Na pierwszym miejscu powinien być… plecak. To gadżet, do którego włożymy rzeczy na całodzienne zwiedzanie lub podróż w terenie. W odróżnieniu od torby jest praktyczny i wygodny, a podczas noszenia nie odczujemy bólu jednego z barków.

Przy wyborze bądź kupnie plecaka powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników jak:

  • pojemność,
  • pasy,
  • kieszonki,
  • paski.

Pierwszy z nich zależy od stylu podróży, miejsca, długości pobytu oraz ilości rzeczy, które chcemy zabrać. Jeśli już znamy dokładny plan wyprawy, wystarczy zdecydować, czy wystarczy nam 20-litrowy gadżet, czy na przykład 60-litrowy? Kolejną rzeczą jest regulowany pas biodrowy, solidny i wygodny, ponieważ plecak nosimy w dużej mierze na biodrach. Ważny jest też pas piersiowy, który stabilizuje sprzęt w czasie wyprawy.

W plecaku musimy zwrócić uwagę na kieszonki, w których schowamy kosztowniejsze przedmioty.  Najlepiej, żeby było ich jak najwięcej, co zapewni nam pełny komfort. Podobnie jest z paskami. One z kolei służą do mocowania rzeczy do plecaka. W przypadku zapełniania całej pojemności przymocujemy czy przywiążemy pasem dodatkowe buty, kubek i karimatę.

Dodatkowo, w czasie wyjazdu warto zaopatrzyć się w nerkę. Ta mała saszetka zapinana wokół pasa przechowa najpotrzebniejsze podręczne przedmioty. W razie potrzeby łatwo wyciągniemy z niej portfel, komórkę, dokumenty, chusteczki i mydełko w żelu. Jest lekka, dlatego nawet jej nie poczujemy w trasie.

Butelka z filtrem i termos podróżnika

Butelka filtrująca wodę? Z nią wody starczy nam na długo. Wystarczy tylko dostęp do kranówki, która po przefiltrowaniu będzie zdatna do picia. Dzięki butelce zaoszczędzimy pieniądze, które z powodu upałów łatwo wydalibyśmy w sklepie na mineralną. Nie będziemy też nosić w plecaku zapasów wody, obciążających kręgosłup.

Termos to kolejny gadżet, który sprawdzi się niezależnie od warunków atmosferycznych. W chłodniejsze dni nosimy w nim herbatę, a w upalne poranną kawę, która dodaje energii. Istnieją też termosy obiadowe, do których możemy wlać zupę. Posiłek będzie ciepły i smaczny nawet po kilkunastu godzinach.

One thought on “Co zabrać ze sobą w podróż? Jak powinien wyglądać odpowiednio spakowany plecak?

Dodaj komentarz