Zaplanuj wycieczkę w Bieszczady!

Marzy Ci się odpoczynek w otoczeniu przyrody? Masz już dość miejskiego zgiełku i szefa, który ciągle coś chce? To idealny czas, aby rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady! Być może nie dosłownie, jednak kilkudniowy odpoczynek w jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce z pewnością dobrze Ci zrobi! Sprawdź, jak zaplanować i co robić w Bieszczadach.

Dojazd i nocleg w Bieszczadach

Choć w niektóre rejony Bieszczad można dojechać autobusem, to niestety ten region Polski nie jest zbyt dobrze skomunikowany. Aby dostać się do większości atrakcji, konieczny będzie samochód. Jeśli więc nie interesuje Cię łapanie autostopa, wybierz się w podróż własnym pojazdem. W Bieszczadach dostępnych jest wiele tanich noclegów, które zachęcają niską ceną szczególnie poza sezonem. Możesz zarezerwować je zaledwie kilkoma kliknięciami na popularnych serwisach, np. Booking lub Airbnb.

Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

W Bieszczadach nie brakuje atrakcji, jednak jest kilka miejsc, które są swoistą wizytówką tego regionu. Będąc w południowo-wschodniej części Polski, warto udać się:

  • na Tarnicę – to najwyższy szczyt Bieszczad położony w Bieszczadzkim Parku Narodowym; z góry roztacza się niesamowity widok na całą okolicę; trasa nie jest zbyt wymagającą, dlatego mogą się tam wybrać nawet rodziny z dziećmi;
  • na przejazd Bieszczadzką Kolejką – trwa on prawie dwie godziny z krótką przerwą, a trasa ciągnie się przez bieszczadzkie lasy;
  • do Zagrody Żubra – codziennie od 9:00 do 19:00 można oglądać tam żubry w ich naturalnym środowisku;
  • do Sinych Wirów – miejsca, w których źródlana woda rozbija się o kamienie, tworząc przepiękne kaskady.